Menu Zamknij

Święta Wielkiej Nocy- catering wielkanocny

Czym są Święta Wielkiej Nocy?!

Wielkanoc to czas pełen radości spędzony w gronie najbliższych. Od pokoleń zbieramy się razem, by upamiętnić to szczególne wydarzenie – zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Pragniemy, aby ten dzień był szczególny i wyjątkowy. Jest to dla wielu ludzi czas wielkich refleksji nad sobą i nad własnym życiem. Wiemy jednak, że w dzisiejszych czasach, w pogoni za pracą ciężko zorganizować idealne Święta, ze względu na brak czasu. Jak w każdą uroczystość chcielibyśmy, aby nasz stół był suto zastawiony. Pomoc w kwestii przygotowania i dostarczenia przepysznych, świątecznych potraw oferują nam firmy dowożące posiłki, a w tym przypadku sprawdzi się doskonale catering wielkanocny.

Zmartwychwstanie Pana Jezusa to najważniejszy dzień w roku dla Chrześcijan. 

Święto Wielkiej Nocy to najstarsze i najważniejsze święto dla Chrześcijan. Obrzędy Wigilii Paschalnej, Wielkiej Nocy, stanowiącej serce Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, jak ukazują np. przepisy obrządku rzymskiego, rozpoczynają się w sobotę po zapadnięciu zmroku. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest wspominana w ciągu roku liturgicznego poprzez świętowanie niedzieli. Śniadanie wielkanocne to dla wielu z nas ogromne wyzwanie. Chcemy, aby ten posiłek był wyjątkowy i smaczny. Na stole wielkanocnym możemy znaleźć między innymi wielkanocne baby i mazurki, jaja, chleb oraz wędliny, które należy wcześniej przygotować, ale żeby zaoszczędzić sobie czas możemy zamówić firmę cateringową, która może okazać się wcale nie droga. Ważne są posiłki, ale aby było uroczyście i zgodnie z tradycją stół przystraja się bukietami z bazi i innych wiosennych kwiatów, które możemy w tym okresie znaleźć na łąkach i polach. W niektórych regionach naszego kraju panuje zwyczaj, że rodzice przygotowują tak zwane “zajączki”, czyli prezenty od zajączka wielkanocnego. Mogą to być zabawki czy też słodycze. Dzieci mają wówczas doskonałą zabawę, gdy muszą odnaleźć te prezenty. Zdarzą się w niektórych regionach naszego kraju, że dzieci przygotowują w ogrodzie gniazda dla zajączka, aby ten miał gdzie ukryć prezenty. 

Polacy mają własne tradycje świąteczne.

W polskiej tradycji Wielkanoc zaczyna świętować się od mszy rezurekcyjnej, podczas której dźwięk bicia dzwonów oznacza Zmartwychwstanie  Pana Jezusa. Mszę poprzedza uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, śpiewa się “alleluja” oraz pozdrawia się zwrotami – „Chrystus zmartwychwstał”. Po Mszy każdy udaję się na uroczyste śniadanie. Doskonałym rozwiązaniem dla pracujących osób i nie mających czasu na przygotowanie posiłku będzie firma cateringowa, która w dobrej cenie przygotuje catering.

Rys historyczny Świąt Wielkiej Nocy.

Wyznaczenie daty Wigilii Paschalnej oraz Wielkiej nocy to cały proces. Polega to na konkretnych obliczeniach, które wynikają z bardzo starych wierzeń. Wyznaczanie daty Wielkanocy w danym roku oblicza się za pomocą metody Gaussa. W kościołach zachodnich Wielkanoc przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (tzw. paschalna pełnia Księżyca), przypadającej po 21 marca. Oznacza to, że Wielkanoc wypada pomiędzy 22 marca, a 25 kwietnia. Daty kościelnej pełni Księżyca zostały wyznaczone i stabelaryzowane w czasie Soboru Nicejskiego w 325 roku n.e. Kościelna pełnia Księżyca różni się od astronomicznej.  Z uwagi na rangę Świąt Wielkanocnych, każdy z nas chciałby jak najwięcej czasu poświęcić najbliższym, oddać się modlitwie lub w spokoju oddać się refleksji. Niestety intensywna praca i ciągły brak czasu nie pozwala nam przygotować wszystkiego jakbyśmy chcieli. Dlatego, by sobie pomóc szczególnie w kwestii posiłków warto skorzystać z usług cateringowych. Firmy cateringowe dysponują szeroką ofertą , dlatego też jeśli nie mamy czasu na przygotowanie świątecznych potraw, lub po prostu uważamy, że z jakiś przyczyn nie chcemy się tym zajmować warto zlecić przygotowanie potraw Wielkanocnych firmie cateringowej. Ofert związanych z cateringiem wielkanocnym jest mnóstwo! Tak samo bez najmniejszego wysiłku znajdziemy tani catering. Liczymy, że na tą wyjątkową okazję znajdziecie najlepszy catering dla siebie!