Menu Zamknij

Mocowanie szkła to element nowoczesnej architektury

Mocowanie szkła to miano nierozłączonego elementu wystroju wnętrz, a nawet symbolu współczesnej architektury. Sympatię zyskuje dzięki możliwości wykonania kolorowego nadruku na jego tafli. Ten sposób pozwala na tworzenie spójnych kompozycji oraz umożliwia ciekawe zaaranżowanie płaszczyzny jaką jest ściana. Szerokie zastosowanie w wielu pomieszczeniach a także balustradach, meblach, sprawia, że szkło staje się współcześnie jednym z najbardziej uniwersalnych elementów wystroju i aranżacji.

Mocowanie szkła do ściany ochrania ścianę przed zabrudzeniami i stanowi idealne dopełnienie do drewnianego blatu. Gustowne, eleganckie i współczesne połączenie, jest chętnym rozwiązaniem, stosowanym w kuchniach, które stają się coraz bardziej spersonalizowane.

Przez przeźroczystość szkła, jest ono stosowane również jak element dzielący przestrzeń w pomieszczeniu. Dzięki swoim właściwościom, szkło nie odcina dopływu świata. Stąd tak chętne zastosowanie tego materiału: w ścianach łazienek, w których dodatkową popularność zyskują kabiny prysznicowe, montowane na metalowych listwach. Daje to możliwość tworzenia kabiny prysznicowej o indywidualnym wymiarze, dopasowanym również do miejsca jak i gustów oraz potrzeb. Przede wszystkim w przypadku mebli kuchennych oraz nadruków na tafli, szkło zyskuje popularność. Jako element przyklejony do frontu mebli, bądź samodzielny front.

Świeży desing, wielobarwność, bądź monochromatyczne zastosowanie tego materiału umożliwiają zespolenie poszczególnych elementów wnętrza w spójną całość. Również komody oraz regały nie mogłyby obejść się bez przeszklenia we frontach. Ciężko wyobrazić sobie te meble z pełnymi frontami, bądź pozbawione szkła. Mocowanie szkła do drewna – również jadalnie są miejscem, w którym piękno mocowania szkła do drewna, zostaje w pełni ukazane. Przeszklone blaty, bądź tafle szkła stają się nie tylko ozdobą ale i ułatwieniem podczas porządków. Niejednokrotnie wystarczy tylko spryskiwacz do szyb, by pozbyć się plam, które dodatkowo są łatwe do zauważenia. Balustrady są elementem mieszkań i domów, które od dawna cieszą się sporym zamiłowaniem, głównie przez własną funkcjonalność.

Dotychczas przeszklone balustrady mogliśmy oglądać w budynkach użytku publicznego, coraz częściej jednak szkło montowane jest w balustradach prywatnych mieszkań, które zyskują dzięki temu światło oraz optyczne wrażenie przestrzenności. Niebywała lekkość materiału, jakim jest szkło, nadaje całości wystroju elegancji, niezależnie, czy szkło montowane jest w drewno czy aluminium, jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, coraz bardziej charakterystyczne dla współczesnej architektury, a przez to coraz bardziej popularne. Nie da się ukryć, że szkło, zarówno przeźroczyste jak i kolorowe, jest charakterystycznym dla współczesnej architektury elementem wystroju wnętrz i znajduje swoje zastosowanie w coraz większej liczbie przestrzeni oraz obszarów. Wciąż jednak zdarza się słyszeć krytykę na temat wytrzymałości oraz kruchości szkła. Obecna technologia umożliwia produkowanie wielowarstwowego szkła hartowanego, które jest odporne na uderzenia. Szkło oraz jego wszechstronność umożliwiają stosowanie tego materiału w wielu płaszczyznach – w meblach, kuchni, balustradach, podłodze, a dzięki taj dużej uniwersalności możemy tworzyć wnętrza kompatybilne, przemyślenia i w pełni zsynchronizowane.