Menu Zamknij

Czemu bagażnik dachowy na rowery to dobre rozwiązanie?

Wakacje spędzone na rowerze? To idealny pomysł na urlop dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie. W tym wypadku najlepszą opcją jest zabranie rowerów ze sobą, przy czym trzeba mieć od tego odpowiedni bagażnik. Najbardziej popularne są obecnie bagażniki dachowe. Czy to dobre rozwiązanie?

Bagażnik dachowy – niedrogi i praktyczny

Obecnie to bagażniki dachowe cieszą się największą popularnością. To bez wątpienia dobre rozwiązanie i to z kilku względów. To zdecydowanie jedne z najtańszych uchwytów rowerowych, gdyż w tym wypadku trzeba wydać około 300 złotych w górę, tymczasem bagażniki na hak czy na klapę to koszty 1000 złotych w górę. Poza tym bagażnik dachowy na rowery jest dość łatwy w montażu, a załadowanie na bagażnik rowerów nie zajmuje wiele czasu. Najważniejsze jest to, żeby było bezpiecznie, dlatego warto mieć na uwadze to, że zastosowanie takiego rozwiązania zwiększa opór powietrza i może wpłynąć na jazdę samochodem. Kierowca nie może zapominać o tym, że wiezie dodatkowy ładunek. Niestety w tym wypadku wjazd do podziemnego garażu jest niemożliwy, wcześniej należy zdemontować rowery. Oprócz tego warto zdawać sobie sprawę z tego, że szybka jazda samochodem w tym wypadku jest po prostu niemożliwa.  Wśród zalet bagażników dachowych na rowery warto wymienić bezproblemowy dostęp do bagażnika, a także brak ograniczeń widoczności z tyłu. Do takich uchwytów można oczywiście zamocować także inne ładunki np. snowboard albo deskę surfingową.

Czemu warto?

Bagażnik dachowy na rowery jest niedrogą i wygodą metodą przewożenia jednośladów, dlatego bez wątpienia warto wziąć go pod uwagę. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie wyłącznie w przypadku podróżowania od czasu do czasu i to w niedalekie trasy. Jeśli zamierzamy pokonywać większe odległości, dużo lepiej sprawdzą się bagażniki na haku lub montowane na tylnej klapie. Możliwości jest nieskończenie wiele, także każdy z pewnością znajdziesz rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Przewożenie rowerów na dachu ma swoje plusy i minusy, jeżeli już decydujemy się na takie rozwiązanie, warto zainwestować w sprzęt wysokiej jakości, tylko wtedy można mieć pewność, że będzie bezpieczny i skuteczny. Jazda samochodem z dodatkowym obciążeniem w formie rowerów na dachu nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Należy mieć na uwadze, że mamy dodatkowy bagaż w postaci rowerów na dachu i zachować rozwagę i większą ostrożność na drodze. Obecnie bagażniki dachowe to konstrukcje nowoczesne, które mają odpowiednie certyfikaty, więc są bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Decydując się na zakup uchwytów rowerowych, wybierajmy takie, pochodzące od renomowanych producentów. Jeżeli bagażnik dachowy rowerowy ma więcej, niż rok gwarancji, wówczas można mieć pewność, że długo posłuży i nie ulegnie uszkodzeniom.