Menu Zamknij

Zielona herbata zamiast słodkich napojów

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości zdrowotnych od wieków. Jej smak i aromat ma wielu zwolenników na całym świecie, choć kultura picia zielonej herbaty jest najbardziej rozwinięta w krajach azjatyckich – w Chinach oraz w Japonii. Czemu ten napój cieszy się tak dużą popularnością?

Zielony napój na zdrowie i długie życie

Herbata z zielonego krzewu o nazwie Camelia sinensis to napój polecany na różnego rodzaju dolegliwości, jest uznawana za jedną z najzdrowszych herbat na świecie i trudno się z tym nie zgodzić. Zawiera wiele cennych dla naszego organizmu substancji odżywczych, mikroelementów oraz witamin. Spożywając co najmniej 3 filiżanki zielonej herbaty dziennie, możemy cieszyć się z lepszego samopoczucia, pięknej cery oraz lepszego zdrowia.

To napój, który bardzo często proponowany jest, jako zamiennik kawy czy napojów energetycznych. Bardzo dobrze pobudza, choć w przeciwieństwie do kofeiny ma działanie długofalowe. Nie jest to jednorazowy zastrzyk energii, teina zawarta w liściach zielonej herbaty jest uwalniana powoli, dzięki temu wypijając ją, można zaobserwować poprawę koncentracji przez cały dzień. Zielona herbata pozytywnie wpływa również na trawienie, obniża poziom złego cholesterolu, to dobra profilaktyka przed chorobami sercowo-naczyniowymi, demencją, Alzheimerem.

Przygotowanie napoju z zielonej herbaty wymaga poświęcenia czasu i uwagi. Chociaż proces parzenia nie jest skomplikowany, to wymaga zastosowania odpowiedniej wody, temperatury i czasu. Nie zawsze mamy dostateczną ilość czasu oraz odpowiedni sprzęt, aby móc zaparzyć zielony susz, jak należy. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będą Zdrowe napoje soti natural, czyli zielona herbata zamknięta w wygodnej butelce. W składzie naturalnych napojów Soti nie znajdziemy cukrów ani innych niepotrzebnych składników – to woda i wysokiej jakości japońska zielona herbata o nazwie gyokuro.

Gdzie szukać napojów Soti?

Naturalne napoje Soti to produkty ekologiczne, wegańskie, które można znaleźć praktycznie w każdym markecie spożywczym. Oferta Biedronki przewiduje sprzedaż tych napojów, dostępne są również  w drogeriach Rossmann oraz na stacjach benzynowych. Choć zielona herbata w butelce może wydawać się dość droga, bo trzeba zapłacić za nią około 10 złotych, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to produkty wykonany z najszlachetniejszej herbaty japońskiej.

Dlaczego warto zrezygnować ze słodzonych napojów? Napoje słodzone zawierają bardzo dużo cukrów prostych, przez co nie gaszą pragnienia, nie dostarczają też żadnych cennych składników, które miałby pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W składzie popularnych napojów gazowanych i soków można znaleźć aromaty, barwniki, konserwanty i wiele innych niepotrzebnych substancji , które mogą nam szkodzić. To, dlatego warto zmienić je na wodę, zieloną herbatę czy napoje naturalne posiadające certyfikaty Eko.