Menu Zamknij

Tekstylia hotelowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Od pewnego czasu zauważyć można, że rośnie ilość firm oferujących tekstylia hotelowe. Tylko czym dokładnie są tekstylia hotelowe? Co oferuje nam rynek? Sprawdzamy!

Tekstylia hotelowe – czym są?

Pod pojęciem tekstyliów hotelowych skrywają się wyroby z tkanin i dzianin, które używać można w obiektach noclegowych. Można śmiało stwierdzić, że tego typu produkty powstały z myślą o tym, by zapewnić właścicielom różnego typu obiektów noclegowych produkty, które zapewnią gościom najwyższy komfort wypoczynku oraz higieny. Z tego typu produktów mogą korzystać jednakowo właściciele hoteli, pensjonatów, hosteli, willi, schronisk oraz apartamentów.

Tekstylia hotelowe – co oferuje nam rynek?

Na terenie całego kraju działa wiele różnego typu obiektów noclegowych. Aby zapewnić im dostęp do odpowiednich tekstyliów hotelowych, dołożono starań, by wybór był różnorodny. W praktyce oznacza to, że możemy liczyć na wiele różnego typu tekstyliów. Ogólnie przyjęło się, że tekstylia hotelowe można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to tekstylia dedykowane części sypialnianej i w tym przypadku do wyboru mamy kołdry, poduszki, bieliznę pościelową wraz z narzutami na łóżka, koce, czy nawet zasłonki i firany. W drugiej grupie znajdziemy tekstylia łazienkowe, a wśród nich ręczniki, szlafroki, kapcie oraz dywaniki łazienkowe.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że wszystkie tekstylia różnią się od siebie pod względem wykorzystanych materiałów, wielkości, czy nawet dostępnością wzorów. Aby wybrać odpowiednie tekstylia do swojego obiektu noclegowego, należy zrobić to bardzo dokładnie. 

Tekstylia hotelowe – jak je dobrać?

Jak w takim razie powinniśmy dobrać tekstylia do swojego obiektu? Czym się kierować przy wyborze? Kluczowe znaczenie ma rodzaj prowadzonego obiektu. Przyjęło się, że hotele, pensjonaty, wille oraz apartamenty to obiekty o podwyższonym standardzie. Chcąc sprostać oczekiwaniom swoich klientów, należy wyposażyć pokoje we wszystkie tekstylia, które mogą się przydać – od ręczników, po pościel, bieliznę pościelową, koce, czy nawet szlafroki. Mniejsze oczekiwania stawia się względem hosteli oraz schronisk, dlatego tutaj podstawowe wyposażenie wystarczy (ręczniki, pościel i bielizna pościelowa).

Niezależnie od tego, jaki rodzaj obiektu prowadzimy, zawsze powinniśmy sięgać tylko po wysokiej jakości tekstylia hotele. W przypadku ręczników powinny być one miękkie i przyjemne w dotyku, a przy tym dobrze chłonąć wodę i nie ulegać wpływom prania w wysokich temperaturach. Odpowiednim rozwiązaniem mogą okazać się ręczniki bawełniane, ponieważ to właśnie one idealnie spełniają wspomniane kryteria. Również ważne znaczenie ma to, jaką pościel wybierzemy. Musimy mieć świadomość, że wśród naszych gości mogą znaleźć się alergicy, u którym kontakt z naturalną pościelą może skończyć się reakcją alergiczną. Aby nie narażać ich na nieprzyjemności, powinniśmy sięgać po pościel antyalergiczną, która sprawdzi się jednakowo dla wszystkich gości. Nie bez znaczenia pozostaje także dobór pozostałych tekstyliów hotelowych. W przypadku szlafroków stawiajmy na rozwiązania uniwersalne, które sprawdzą się dla każdego, niezależnie od płci, wieku, czy noszonego rozmiaru. Koce powinny być miękkie i ciepłe, a dywaniki antypoślizgowe.

Tekstylia hotelowe – gdzie je kupić?

Tekstylia hotelowe kupować powinniśmy tylko w profesjonalnych i godnych zaufaniach punktach, ponieważ to właśnie tutaj oferowane są najlepsze produkty. W razie trudności z wyborem odpowiednich tekstyliów zawsze możemy liczyć na fachowe doradztwo i pomoc.