Menu Zamknij

Przewozy autokarowe krajowe i zagraniczne – które elementy transportu mają największą wagę?

Chociaż często zapewne zdarzyło się nam być uczestnikiem zorganizowanego wyjazdu autokarem, czasami to na nas spada obowiązek przygotowania transportu dla innych osób. Powodów jest wiele – czasami to wyjazd na rodzinną imprezę, przewozy pracownicze lub wycieczka szkolna. W każdym z tych wypadków, należy dołożyć wszelkich starań, aby pasażerowie mieli zapewniony odpowiedni poziom komfortu oraz bezpieczeństwo. Należy jednak zacząć od tego, aby postawić na dobrą firmę przewozową, która spełnia wszelkie istotne kryteria i jest usługodawcą godnym naszego zaufania.

Należy zdawać sobie z tego sprawę, że wszelkie przewozy autokarowe krajowe i zagraniczne, to spora odpowiedzialność dla organizatora, firmy transportowej, ale też i kierowcy. Wszelkie szczegóły muszę być dopilnowane, aby pasażerowie mogli w miarę szybko, bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Po czym poznamy dobrą firmę przewozową?

Chociaż wydaje się, że firma transportowa, jak każde inne przedsiębiorstwo powinna posiadać pewne cechy świadczące o ich profesjonalizmie, te jednak z uwagi na branże nieco się od siebie różnią. Wynajem autokarów niesie za sobą przede wszystkim konieczność posiadania odpowiedniej floty pojazdów, które nie tylko będą w pełni sprawne technicznie, ale też pod każdym względem wpiszą się w oczekiwania każdego klienta. Weryfikacji profesjonalizmu przewoźnika, można po części wykonać poprzez Internet, a wystarczy, że poczytamy trochę opinii i rekomendacji i poprzednich klientów. Dużo dowiemy się także, decydując się na kontakt telefoniczny z przedstawicielem firmy. Rozmowa z konsultantem może okazać się przedsmakiem tego, jak będzie wyglądać nasza przyszła współpraca, a także okaże się wyznacznikiem ich profesjonalizmu.

Warto poprosić o przesłanie wzoru umowy i wszystkich załączników. To szansa, aby sprawdzić, czy nie czekają na nas jakiekolwiek ukryte koszty i inne „kruczki” w umowie, które mogłyby przenosić na klienta odpowiedzialność, chociażby na pokrycie kosztów sprzątania wnętrza autokaru, bądź jego naprawy po ewentualnej stłuczce. Częstą praktyką przewoźników są również limity kilometrowe, a po ich przekroczeniu będziemy zobowiązani do stosownej dopłaty.

Komfort jazdy

Bez względu na to, czy decydujemy się na wynajem busów 9 osobowych, czy też potrzebny jest nam autokar na 30 osób, musi być to pojazd, który zagwarantuje podróżującym odpowiednią wygodę jazdy. Istnieją pewne standardy, które muszą być już zagwarantowane pasażerom wszelkich busów oraz autokarów, a są to chociażby wygodne i rozkładane fotele, sprawna klimatyzacja strefowa, czy też przyciemniane szyby, które sprawdzają się w wypadku wyjątkowo słonecznych dni. Na komfort podróży spory wpływ ma także kierowca, gdyż ten płynną i bezpieczną jazdą, zagwarantuje nam, że poczujemy się bezpiecznie. Chociaż możemy też zdecydować się na wynajem busów luksusowych, w wielu przypadkach okaże się to skrajnie nieopłacalne rozwiązanie. Szczególnie, jeśli ważniejszy dla nas jest sam cel podróży, a nie udogodnienia podczas podróży.

Bezpieczeństwo

Większość z nas, zapewne wskazałaby na bezpieczeństwo, jako na najważniejszy aspekt podróży autokarem lub busem. Nic jednak dziwnego, gdyż bez spokoju o swoje zdrowie, na ma mowy o komforcie psychicznym. Warto dowiedzieć się, czy dany przewoźnik umożliwia nam skorzystanie z wykupu dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, a także czy korzysta z usług wykwalifikowanego oraz doświadczonego kierowcy, który będzie posiadał wszelkie wymagane uprawnienia oraz licencje. W kwestii bezpieczeństwa, przekonajmy się czy pojazdy są w pełni sprawne technicznie. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, zawsze możemy zlecić kontrolę policyjną, która z pewnością okaże się skuteczna i miarodajna. Obecnie, żaden system i nowoczesne technologie nie są jeszcze w stanie dać nam stuprocentowej pewności, że w razie wypadku wyjdziemy bez szwanku, dlatego dobry kierowca oraz sprawny pojazd to zupełna podstawa.