Menu Zamknij

Mieszkanie od dewelopera – jak je bezpiecznie kupić?

Wybór odpowiedniego mieszkania wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak początkowo się wydaje. Zakup nieruchomości to potężna inwestycja, która pochłania dużo pieniędzy, ale również bardzo dużo naszego czasu. Znalezienie odpowiedniego lokum to jedno, jednak należy wziąć pod uwagę także firmę deweloperska, w końcu to od niej w dużej mierze będzie zależeć, czy nieruchomość będzie komfortowa w użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego?

Toruń – dobry deweloper

Ustawne mieszkanie o odpowiednim metrażu oraz w dobrej lokalizacji – gdy znajdziemy lokum, które będzie spełniać naszego wszystkie oczekiwania, przychodzi czas na prześwietlenie dewelopera. Dlaczego jest to tak ważne? Dobry toruń deweloper musi być firmą wiarygodną, która będzie miała dobrą sytuację finansową oraz uregulowane wszystkie kwestie prawne. Inaczej może okazać się, że inwestycja nie zostanie ukończona, a zainwestowane pieniądze będzie trudno odzyskać. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto dokładnie przeanalizować dokumentację. Po pierwsze należy przejrzeć księgi wieczyste, sprawdzić czy grunt i budynek są własnością dewelopera, niezbędne będą również pozwolenia na budowę, dużo cennych informacji można wyciągnąć także z prospektu informacyjnego, który jest obowiązkowym dokumentem, którym musi być sporządzony przez dewelopera z Torunia. Dopiero, gdy zweryfikujemy całą dokumentację, przychodzi czas na to, aby podpisać umowę.  

Zakup mieszkania wcale nie jest taką łatwą sprawą, jak początkowo może się wydawać. Trzeba dopełnić wielu formalności, co więcej na własną rękę sprawdzić wiarygodność firmy deweloperskiej, z którą decydujemy się na współpracę.