Menu Zamknij

Kupujemy mieszkanie – co mieć na uwadze?

Każdy, kto podejmuje decyzję o zakupie własnego mieszkania powinien mieć świadomość tego, że czeka go długa droga. Niestety nie jest to taka prosta sprawa, jak może się wydawać, trzeba poświęcić sporo czasu na to, aby móc dokonać właściwego wyboru. Od czego zacząć poszukiwania mieszkania? Jakich błędów warto się wystrzegać?

Mieszkanie z rynku pierwotnego

Decydując się na mieszkanie od dewelopera warto dokładnie prześledzić działalność firmy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że korzystamy z usług doświadczonego, zaufanego dewelopera, który wykona dla nas mieszkanie mińsk mazowiecki najwyższej jakości, które długo nam posłuży i nic nie będzie się psuło. Wybierajmy wśród firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku nieruchomości, cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów i są terminowe. Gdy budynek został już wzniesiony zwróćmy uwagę na takie elementy jak elewacja, klatka schodowa, okolica. W końcu ten budynek będziemy oglądać na co dzień, także ważne jest to, aby był estetyczny. Kolejna sprawa to szczegóły techniczne mieszkania w Mińsku Mazowieckim, sprawdźmy czy budynek jest ocieplony, czy na ścianach nie wychodzi grzyb, jak wygląda instalacja elektryczna itp. Gdy mamy taką możliwość zdecydujmy się obejrzeć mieszkanie kilka razy, najlepiej o różnych porach. Wieczorem nie widać wszystkich mankamentów, które deweloper może chcieć ukryć. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu się można zauważyć ewentualne niedociągnięcia. Bardzo ważnym elementem w mieszkaniu jest także ogrzewanie, od tego w dużej mierze będzie zależeć nasz komfort, a także ogólne koszty utrzymania nieruchomości.

Lokalizacja

To, gdzie będzie usytuowane nasze mieszkanie jest ważne, bo nikt nie chce spędzać kilku godzin na dojazdach do pracy czy do szkoły dzieci. Od lokalizacji najczęściej będzie zależeć cena mieszkania, jednak niekiedy lepiej zainwestować więcej pieniędzy i cieszyć się z nieruchomości blisko centrum. Obecnie mieszkania w Mińsku Mazowieckim z rynku pierwotnego zazwyczaj są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, inwestorzy zawsze starają się wybierać, jak najatrakcyjniejsze lokalizacje. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania od dewelopera?

Najważniejsze kwestie to oczywiście lokalizacja oraz układ pomieszczeń, mieszkanie powinno być ciepłe i ustawne, nie może być zaciemnione, ale nie może do niego wpadać też za dużo światła. Oczywiście dużo zależy od dewelopera, który będzie realizował inwestycję, dlatego tak ważne jest to, aby wybrać doświadczoną firmę. Mieszkanie w Mińsku Mazowieckim zlokalizowane blisko centrum, z dobrym dojazdem do Warszawy, w spokojnej, zielonej okolicy to marzenie. Niemniej jednak nie warto podejmować takich decyzji zbyt pochopnie. Należy dobrze przemyśleć sprawę i rozważyć wszystkie za i przeciw.