Menu Zamknij

Kuchnia na wymiar w Warszawie – dowiedz się wszystkiego o tym rozwiązaniu!

Pamiętajmy o tym, że zakup mebli do kuchni to inwestycja na długie lata. Warto zatem wiedzieć, jak dobrać odpowiednie szafki i na co szczególnie zwrócić uwagę. Przy odpowiedniej wiedzy, w bardzo prosty sposób uda się nam zaprojektować taką kuchnie, która będzie dostosowana do naszego stylu życia, a meble staną się funkcjonalnymi narzędziami, które dodatkowo wpiszą się w nasz gust. Jeżeli chodzi o wybór, tak naprawdę ogranicza nas tylko zasobność naszego portfela.

Jeżeli marzy się nam kuchnia na wymiar Warszawa to odpowiednie miejsce, aby odnaleźć firmy wykonujące meble na zamówienie. Jednym z popularniejszych zestawów mebli kuchennych to połączenie szafki pod zlewozmywak, szafki wiszące oraz stojące – przeznaczone do pokrycia blatem. Nowoczesne kuchnie zakładają tworzenie długich ciągów z szafek, gdzie jednakowe fronty kryją w sobie różne funkcje. Spotyka się też inne rozwiązanie – przerywane otwartymi półkami, bądź też przeszklonymi witrynami.

Kuchnia na wymiar, a estetyka

Meble kuchenne na wymiar z Warszawy mają idealnie pasować do całego charakteru wnętrza, a także podkreślać całą kompozycję. Istotny będzie ich kolor. Jeśli posiadamy kuchnię ze słabym oświetleniem, lepiej postawić na jasne meble z nowoczesnym rysem. Dzięki swej minimalistyczności, wizualnie powiększą też wnętrze. Jest to rozwiązanie uniwersalne i sprawdzi się w każdej kuchni, bez względu na jej wymiary.

Meble masywne i bardzo bogato zdobione, mogą podkreślić tradycyjny wyraz naszej aranżacji. Doskonale sprawdzą się w kuchniach dużych, które dodatkowo są połączone z jadalnia. Efektowne dodatki i potężne szafki, bardzo dobrze współgrają z aranżacjami luksusowymi i pełnymi przepychu.

Kwestie praktyczne

Kuchenne meble na wymiar, powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Musimy pamiętać o tym, że kuchnia to pomieszczenie bardzo specyficzne, gdzie wymagana będzie spora ilość głębokich szuflad. Pozwoli nam to na wygodne przechowywanie wszelkich niezbędnych kuchennych narzędzi oraz produktów różnego typu.

Istotna będzie też ergonomia. Kuchnia w zabudowie powinna zawierać takie elementy, z których wszystkie są użyteczne. Często mówi się o zachowaniu tzw. trójkąta roboczego. Z założenia jest to kuchenka, zlewozmywak oraz lodówka. Najlepiej, kiedy są one wszystkie umieszczone bardzo blisko siebie, gdzie ich układ przypomina trójkąt. Będzie to możliwe, kiedy wykonamy wyspę kuchenną, bądź gdy ustawimy lodówkę przy drugiej ścianie kuchni, wówczas nasze meble kuchenne przyjmą kształt litery „L”. Tylko w wypadku odpowiedniego ułożenia tych trzech elementów, możliwy będzie wysoki komfort w czasie przygotowywania posiłków, a dodatkowo zachowane zostanę też względy bezpieczeństwa dla użytkowników kuchni.

Dobry projekt

Wszelkie meble i zabudowa kuchni będą mogły być funkcjonalne i estetyczne, tylko jeśli zostanie wcześniej przygotowany profesjonalny projekt. Jeżeli wykona go specjalista w firmie gdzie zamówimy meble, często okaże się to usługą darmową. W przeciwnym wypadku, będzie to koszt kilkuset złotych. Aby wykonać projekt, koniecznie jest wykonaniu pomiarów całego pomieszczenia. Kolejno, wymagane jest omówienie wszelkich kwestii związanych z aranżacją, stylem i rozmieszczeniem sprzętów. Najlepiej, kiedy będziemy mogli ujrzeć też wstępny szkic. Pomoże to szybko ustalić ogólny zarys i skonfrontuje wizje projektanta z naszymi oczekiwaniami. Pamiętajmy, że od estetyki, o wiele ważniejsze jest zachowanie ergonomii i funkcjonalności.