Menu Zamknij

Dobre jedzenie Łódź – niezwykle miejsce z dobrym jedzeniem

Będąc w Łodzi warto odwiedzić centrum miasta i ulicę Piotrkowską wraz z jej licznymi zabytkami. Jednak jeśli chcesz zobaczyć zupełnie coś innego niż mury domów, warto wybrać się do łódzkiego zoo. Ten artykuł dostarczy więcej informacji na ten temat.

Zoo w Łodzi, które zostało założone pod koniec lat 30-tych ubiegłego wieku mieści się przy ulicy Konstantynowskiej. Zoo posiada ponad dwa tysiące zwierząt z blisko siedemset gatunków. Oprócz licznych wystaw jest tu też dobre jedzenie łódź.

Zoo jest podzielone na sektory, które znacznie ułatwiają zwiedzanie tego miejsca. Obiektami wartymi odwiedzenia są małpiarnia, akwarium, wiwarium, motylarnia, pawilon małych ssaków oraz pawilon o nazwie świat ptaków. W pobliżu tego ostatniego znajduje się restauracja, które serwuje naprawdę dobre jedzenie w Łodzi.

Warto również nadmienić, że ogród zoologiczny w Łodzi jako jedyny w Polsce posiada lwy azjatyckie i ariranie amazońskie. Dzięki fachowej opiece najwybitniejszych ekspertów w zakresie zagrożonych gatunków było możliwe utrzymanie tych dwóch gatunków przy życiu, co jest prawdziwym sukcesem łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Łódź nie musi się tylko kojarzyć z ulicą Piotrkowską pełną tłumów, które chcą zobaczyć Aleje Gwiazd, biurowiec Siemensa czy pałac Maksymiliana Goldfedera, zwany Domem Bankowym. Łódzkie zoo jest jednym z tych miejsc, gdzie możesz odpocząć od tłumu.